Öreg fiatalok – Fiatal öregek – Az ELTE Ingyenes, online előadása január 20-án

0

Az öregedés mint folyamat, az evolúció terméke, jelen tudásunk szerint – sajnos – nem visszafordítható és nem megállítható. Ugyanakkor, úgy tűnik, lassítani, és az életminőségen javítani már mai tudásunk szerint is lehetséges. Az öregedést ma már szerencsére nem kell betegségnek tekinteni, amit az is mutat, hogy az átlagéletkor az egész világon folyamatosan emelkedik.

A gerontológia, azaz öregedéstudomány egyre több helyet követel magának a tudományok között, eredményei pedig lassan, de biztosan bevonulnak a mindennapi életünkbe is. Noha az öregedésben jelentős a genetikai tényezők szerepe, legalább ekkora jelentősége van az életmódnak is. Ha megismerjük az öregedés folyamatát, mechanizmusait, a fontosabb tényezőket, sokat tehetünk azért, amit úgy hívnak: szépen öregedni! A beszélgetésben foglalkozunk az ageizmussal, illetve azzal a fontos gyakorlati szemponttal is, hogy az öregedéskutatásból mi az, ami a pszichológus, illetve a gyakorló coach praxisában hasznosítható.

Az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kara tisztelettel meghív minden kedves érdeklődőt az Öreg fiatalok – Fiatal öregek interdiszciplináris online előadásra.

Időpont: 2021. január 20. 17 óra

Helyszín: OnlineZoom-link: https://us02web.zoom.us/j/83514521771…

Az ‘Interdiszciplináris beszélgetések az ELTE PPK-n’ rendezvénysorozat célja a lélektani kérdésekről szóló gondolkodás perspektíváinak tágítása, minél több társtudomány bevonásával való komplex megközelítése. Ezekre a beszélgetésekre az adott tudományterületen elismert szakembereket hívunk meg, ezzel is szélesíteni kívánjuk a részt vevő közönség látókörét. A beszélgetéssel nem titkolt célunk a témákról folyó diskurzus folytatása, immár nem formalizált keretek között.

A beszélgetés résztvevői Bárdos György pszichofiziológus, az ELTE PPK Egészségfejlesztési és Sporttudományi Intézet professor emeritusa és Tisza Kata, öregedéskutató, interkulturális pszichológia szakértő, élethelyzeti kríziscoach. Moderátor: Kiss Dániel PhD-hallgató.

Forrás: ELTE Facebook

Leave A Reply

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com