A jobb minőségű egészségügyi ellátás kulcsa a lakóhely közeli alapellátás – hangsúlyozta a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára pénteken Balatonalmádiban, a Háziorvosok Online Szervezete (HAOSZ) V. országos és I. alapellátási konferenciáján és továbbképző tanfolyamán.
Takács Péter emlékeztetett arra: 2022-ben, amikor a Belügyminisztérium átvette az egészségügy irányítását, azt a célt tűzték ki, hogy mindenki jobb alapellátáshoz juthasson hozzá, mert „a háziorvos egy olyan potenciál”, amit eddig az egészségügyi ellátórendszer nem használt ki megfelelőképpen.
Jelezte, hogy
másfél éves intenzív munka után, mostanra összeállt egy rendeletcsomag, amely nagyon komoly kompetenciabővítést irányoz elő a háziorvosoknak.
Az államtitkár megemlítette, hogy számos olyan gyógyszert írhatnak majd fel a betegeknek, amit eddig csak szakrendelésen dolgozó szakorvos írhatott fel, például több mint másfél millió, cukorbetegséggel élő magyar ember életét könnyítve meg ezzel.
Hozzátette: jobban támaszkodni fognak a háziorvosokra a nagy népbetegségek kezelése szempontjából is, mint amilyen a magas vérnyomás, a cukorbetegség vagy a krónikus tüdőbetegségek.
Forrás: MTI